RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Çmim tejet i lartë i naftës në Kosovë, MINT përcakton çmimet për 24 orët e ardhshme

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka caktuar çmimet tavan, për shitjen e derivateve për ditën e sotme.

Sipas njoftimit të publikuar, çmimi i naftës për një litër ka shkuar në 1.72 euro, transmeton lajmi.net.

Ndërsa, benzina 1.40 dhe gazi 0.76 euro.

Related posts

Nis konferenca ndërkombëtare kushtuar Ballkanit

admin

Rama e quan Kurtin mik të posaçëm

rezart morina

Erdoğan: Së pari na e hapni rrugën për në BE, ne ia hapim rrugën Suedisë për në NATO – VIDEO

admin