RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Çmimi i derivateve të naftës për 24 orët e ardhshme

cmimi-i-derivateve-te-naftes-per-24-oret-e-ardhshme

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, ka njoftuar se çmimet tavan për derivatet e naftës do të jenë të njëjta me ditën e djeshme.

Kështu, sipas MINT, çmimi maksimal i lejuar për produktin Dizel është 1.60 euro për litër.

Në anën tjetër, çmimi maksimal i lejuar për produktin Benzinë është 1.34 euro për litër, ndërsa për Gas është 0.75 euro për litër.

Related posts

Guterres i bën thirrje Izraelit të mos kryejë ofensivë në Rafah

RTI

Presidenti palestinez dhe kryediplomati francez diskutuan mbi zhvillimet në Gaza

admin6

Numri i të vrarëve nga sulmet izraelite në Gaza është rritur në 25.700

admin6