RTV AHIRETI
Lajme

Cristiano Ronaldo vishet me rroba arabe për Ditën Kombëtare të Arabisë Saudite

cristiano-ronaldo-vishet-me-rroba-arabe-per-diten-kombetare-te-arabise-saudite

Futbollisti portugez me famë botërore, Cristiano Ronaldo, i cili luan për skuadrën Al Nassr të Arabisë Saudite, ka bërë valle me shpatë me shokët e tij të skuadrës me veshje tradicionale arabe, transmeton Anadolu.

Në një video-postim në rrjetet sociale nga ekipi Al Nassr për Ditën Kombëtare të Arabisë Saudite, që shënohet më 23 shtator, thuhet: “Ne ëndërrojmë dhe arrijmë së bashku, nën një flamur”.

Në video shihet Ronaldo, sulmuesi senegalez Sadio Mane dhe lojtarë të tjerë të skuadrës të veshur me kostumin tradicional arab dhe shaminë e kokës “kufiyye” dhe duke bërë valle me shpatë.

Related posts

NATO rrit prezencën në veri të Kosovës

admin

Nesër priten diskutime për draft-statutin e Asociacionit që Kurti nuk e ka parë

admin

Kurti: Rregullisht komunikojmë dhe koordinohemi me SHBA-në dhe BE-në

rezart morina