RTV AHIRETI
komandant raketaKosovaKosovëLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Daut Haradinaj shkon për ngushëllime te familja e “Raketës”, takon babanë e Hashim Thaçit

daut-haradinaj-shkon-per-ngushellime-te-familja-e-“raketes”,-takon-babane-e-hashim-thacit

Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Daut Haradinaj, ka bërë sot homazhe pranë varrit dhe familjes së bashkëluftëtarit të tij, Xhavit Ferizit, i njohur me nofkën “Raketa”. “Raketa” ishte edhe truprojë i ish-presidentit Hashim Thaçi. Babai i këtij të fundit, Haxhi Thaçi, pati një përshëndetje të ngrohtë me Haradinajn, në të pamen për “Raketën”. Ish-presidenti […]

Related posts

Babai dhe vajza shpëtohën në Hatay, një javë pas tërmeteve

rezart morina

Kontesti ndërmjet Kishës Ortodokse Serbe dhe asaj maqedonase përfundoi zyrtarisht

rezart morina

Xhaçka: Dialogu Kosovë-Serbi është rruga e vetme drejt paqes

rezart morina