RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

DEASH merr përsipër shpërthimin para selisë së Ministrisë së Jashtme të Afganistanit

deash-merr-persiper-shperthimin-para-selise-se-ministrise-se-jashtme-te-afganistanit

Organizata terroriste DEASH ka marrë përsipër shpërthimin e ndodhur dje para selisë së Ministrisë së Jashtme të Afganistanit, në kryeqytetin Kabul, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një postim të bërë nga llogaria e medias sociale të organizatës terroriste, thuhet se shpërthimi dje para Ministrisë së Jashtme është kryer nga anëtarët e DEASH-it.

Në shpërthimin e ndodhur dje para selisë Ministrisë së Jashtme të Afganistanit në Kabul humbën jetën 5 civilë.

Related posts

Haradinaj përsërit kërkesën për dorëheqjen e Kurtit: E ka shansin e fundit ta bëjë një punë të mirë për Kosovë

admin

Meksikë, 249 të vdekur gjatë 4 muajve për shkak të të nxehtit ekstrem

rezart morina

Familjet e skemës sociale në Kosovë jetojnë me 1 euro në ditë, kriza ekonomike ka “zhdukur” shtresën e mesme të popullësisë

admin