RTV AHIRETI
LajmeLajmetRajon dhe Botë

Deklarata e Samitit të Madridit: NATO zyrtarisht fton Finlandën dhe Suedinë të bëhen anëtare të Aleancës

deklarata-e-samitit-te-madridit:-nato-zyrtarisht-fton-finlanden-dhe-suedine-te-behen-anetare-te-aleances

Deklarata e Samitit të Madridit: NATO zyrtarisht fton Finlandën dhe Suedinë të bëhen anëtare të Aleancës.

Deklarata e Samitit të Madridit: NATO miraton Konceptin Strategjik dhe ripohon përgjegjësinë për të garantuar mbrojtjen e saj kolektive.

Deklarata e Samitit të NATO-s në Madrid: Rusia është “kërcënimi më domethënës dhe më i drejtpërdrejtë” për sigurinë, paqen dhe stabilitetin e aleatëve në zonën euroatlantike.

Related posts

Kovaçevski – Gir: Në kushte të trazirave gjeopolitike, me rëndësi vendimtare është anëtarësimi i plotfuqishëm i Maqedonisë së Veriut në BE

admin

Kurti bën thirrje për kursimin e energjisë elektrike

admin

Jordani: Ekipet e shpëtimit tërheqin nëntë trupa nga ndërtesa e shembur ndërsa kërkimet vazhdojnë

admin