RTV AHIRETI
demtohen tabelat ne shqipKosovaKosovëLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Dëmtohen tabelat me emërtime shqipe në veri, rikthehen shënimet me cirilike

demtohen-tabelat-me-emertime-shqipe-ne-veri,-rikthehen-shenimet-me-cirilike

Tabelat me emërtime në gjuhën shqipe të disa vendbanimeve sërish janë dëmtuar. Përkatësisht bëhet fjalë për komunën e Zveçanit dhe Leposaviçit ku mbi emrin në gjuhën shqipe, janë vendosur mbishkrime me emrin e vendbanimit të shkuar në alfabetin cirilik. Tabelat e komunikacionit, në të cilat emërtimet e vendbanimeve në veri janë shkruar edhe në gjuhën […]

Related posts

Babait nga Gaza ia vrasin 15 familjarë në shtëpi, teksa ai kërkonte bukë për ta jashtë

rezart morina

Presidenti Erdoğan pritet me ceremoni zyrtare në Bosnjë e Hercegovinë

admin

Gallant: Objektivi i ardhshëm i ushtrisë do të jetë qyteti jugor Rafah

admin6