RTV AHIRETI
Lajme

Deputeti 37-vjeçar bëhet kryeministri i Irlandës! Simon Harris, lideri më i ri në historinë e vendit

deputeti-37-vjecar-behet-kryeministri-i-irlandes!-simon-harris,-lideri-me-i-ri-ne-historine-e-vendit

Deputeti Simon Harris është zgjedhur kryeministër i ri i Irlandës nëpërmjet një votimi në Parlament të martën, duke u bërë kështu lideri më i ri në histori të vendit. Harris 37-vjeçar do të marrë postin nga Leo Varadkar, që befasoi me dorëheqjen muajin e kaluar. Harris do ta drejtojë koalicionin qeverisë prej tri partive. Harris

Related posts

Familja e saj ngriti alarmin pas 27-vjeçarja u zhduk, si gjurmua vendndodhja e kryebashkiakes së Ekuadorit që u gjet e vdekur! Brigitte Garcia dhe këshilltari i saj u qëlluan nga brenda mjetit

admin

Partia Laburiste e Britanisë fiton shumicën në zgjedhje, i jep fund 14 viteve të qeverisjes së konservatorëve

admin

Protestat në rrugët e Francës trazuan Evropën

admin