RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Dhjetëra të vdekur nga tërmeti që goditi Afganistanin dhe Pakistanin

dhjetera-te-vdekur-nga-termeti-qe-goditi-afganistanin-dhe-pakistanin

Tërmeti tronditi pjesë të Afganistanit lindor dhe Pakistanit gjatë orëve të para të së mërkurës, thotë Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së.

Një tërmet me magnitudë 6.1 ka vrarë të paktën 130 njerëz në Afganistan, thotë autoriteti i menaxhimit të fatkeqësive të vendit.

Tërmeti tronditi pjesë të Afganistanit lindor dhe pjesë të Pakistanit gjatë orëve të para të së mërkurës, tha Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së (USGS).

Numri i të vdekurve ka të ngjarë të rritet, thanë mediat.

Tërmeti goditi rreth 44 km (27 milje) nga qyteti i Khost në Afganistanin juglindor dhe ishte në një thellësi prej 51 km (31 milje), sipas USGS. /mesazhi

Related posts

Konjufca kundërshton Escobar: Nuk pranojmë zbatimin e Asociacionit derisa Serbia e njeh Pavarësinë e Kosovës

rezart morina

Vëllai i Ipeshkvit të Kosovës punon derën e xhamisë në Ferizaj, BIK: Kjo tregon edhe harmoninë fetare

admin

Gjermania merr masa për të forcuar ligjet mbi armët pas dyshimeve për përpjekjeve për grusht shteti

admin