RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Dhjetëra të vrarë në qendër të Gazës

dhjetera-te-vrare-ne-qender-te-gazes

Të paktën 40 palestinezë janë vrarë dhe dhjetëra janë plagosur në sulmet izraelite në Rripin qendror të Gazës që nga mbrëmja e djeshme.

Më herët kemi raportuar se qyteti Deir el-Balah në qendër të Gazës ishte nën bombardime të forta nga forcat izraelite gjatë natës, thonë nga Aljazeera.

Related posts

Rrëzohet avioni i Forcave të Armatosura në Greqi, piloti shpëton duke u hedhur me parashutë

admin

OKB: Palët ndërluftuese të Sudanit nuk kanë respekt për normat e luftës

rezart morina

Situata në Veri, Holanda kërkon rikthimin e vizave për Serbinë

admin