RTV AHIRETI
KosovaKryesoreLajcakLajmeLajmet e funditTë Gjitha

“Dinari”/ Kosova e Serbia në Bruksel, përfundon takimi Lajçak-Petkovic, pritet mbledhja trepalëshe

“dinari”/-kosova-e-serbia-ne-bruksel,-perfundon-takimi-lajcak-petkovic,-pritet-mbledhja-trepaleshe

Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë do të zhvillojnë sot takim për të diskutuar lidhur me çështjen e dinarit. Ky është takimi i katërt me radhë për këtë çështje. Emisari i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në fillim të javës ka njoftuar se do të presë kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë për […]

Related posts

Vazhdon edhe sot gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve

rezart morina

Serbia kërkon mbylljen e kufijve për kosovarët që vijnë nga diaspora

admin

Sëmundjet infektive po “përhapen me shpejtësi” në spitalet e Gazës

admin6