RTV AHIRETI
Shëndetësi

Dita Botërore e Zemrës, 17.5 mln vdekje të parakohshme çdo vit në botë

dita-boterore-e-zemres,-17.5-mln-vdekje-te-parakohshme-cdo-vit-ne-bote

Çdo vit më 29 shtator festohet Dita Botërore e Zemrës, e krijuar në vitin 2000 me iniciativën e Federatës Botërore të Zemrës dhe OBSH-së për të informuar dhe rritur ndërgjegjësimin e njerëzve për rëndësinë e parandalimit të sëmundjeve kardiovaskulare.

Related posts

E thjeshtë dhe e shëndetshme! Si të humbisni peshë me “Dietën e Kastravecit”

admin

Koçiu në Kroaci, nënshkruan planin e ri të bashkëpunimit në shëndetësi

rezart morina

Ndërprerje e kujtesës shëndetësore: Kur duhet të shqetësohemi?

admin