RTV AHIRETI
Lajme

Dita e të rënëve në SHBA/ Presidenti Biden: Çdo gjeneratë duhet ta fitojë lirinë e saj

dita-e-te-reneve-ne-shba/-presidenti-biden:-cdo-gjenerate-duhet-ta-fitoje-lirine-e-saj

Presidenti amerikan Joe Biden u zotua në Ditën e të Rënëve se vendi do të vazhdojë veprën e tyre për një vend më të bashkuar, “për të cilin ata jetuan dhe për të cilin dhanë jetën”. Duke mbajtur fjalimin në një ceremoni solemne përkujtimore në Varrezat Kombëtare të Arlingtonit, presidenti Biden tha se secila gjeneratë

Related posts

Në Mal të Zi paralajmërojnë votë kundër pranimit të Kosovës në KiE

admin

“Armët, kulturë ballkanase”, ekspertët pas masakrave në Serbi: Në rajon duhen masa

admin

OKB: 74 për qind e mbi 14 mijë palestinezëve të vrarë në Gaza janë fëmijë dhe gra

admin6