RTV AHIRETI
Shëndetësi

Dredhëzat parandalojnë plakjen

dredhezat-parandalojne-plakjen

Ditët e ftohta janë pothuajse në përfundim ndërsa tani dhe temperaturat fillojnë të ngriten. Por kjo kohë gjithsesi që do kujdes dhe për mënyrën e duhur të të ushqyerit.

E për të pasur metabolizëm dhe imunitet të plotë, atëherë luleshtrydhet janë ideale për t’i konsumuar, transmeton. Ngrënja e luleshtrydheve sjell përfitime të shumta shëndetësore, një nga to është dhe parandalimi i plakjes si dhe mban larg rreziqet nga sëmundjet e kancerit.

Kjo për shkak se përmban antioksidantë, që përveç kësaj largon dhe kolesterolin e keq ndërsa rregullon qarkullimin e gjakut dhe përmirësojnë shëndetin e syve pasi nxisin të pamurit e qartë.

Luleshtrydhet nëse konsumohen në sasi të mjaftueshme dhe të kombinuara më qumësht dhe fruta të tjera, sjellin edhe në një përmirësim të peshës tuaj.

Related posts

“Armiku më i keq i sistemit tonë imunitar është ky ushqim”, paralajmëron mjekja: Mos e përdorni

admin

Cili është trajtimi për bronkiektazinë, a është e shërueshme?

admin

​Zbuloni pasojat e rrezikshme të mungesës së vitaminës K në organizëm

admin