RTV AHIRETI
Shëndetësi

Kongresi i Shëndetësisë, Manastirliu flet për korrupsionin dhe largimin e mjekëve: Ja si do t’i zgjidhim

kongresi-i-shendetesise,-manastirliu-flet-per-korrupsionin-dhe-largimin-e-mjekeve:-ja-si-do-t’i-zgjidhim

Paga e mjekëve specialistë do të rritet me 500 mijë lekë të vjetra në muaj, ndërsa rritje me 7 për qind do të ketë edhe për mjekët e përgjithshëm dhe infermierët, u njoftua sot në Kongresin e Shëndetësisë.

Related posts

Tableta kundër kancerit filloi të testohet te njerëzit: Shkatërron kanceret e ngurta

rezart morina

Gjumi dhe ëndrrat nga këndvështrimi Kuranor dhe shkencor

admin

Kurti bisedë telefonike me Scholz: Gjermania ta mbështesë anëtarësimin e Kosovës në KiE

RTI