RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Drejtoi veturën në 204 km/h, Policia në Prizren e gjobiti shoferin me 300 euro dhe ndalim të vozitjes për tre muaj

drejtoi-veturen-ne-204-km/h,-policia-ne-prizren-e-gjobiti-shoferin-me-300-euro-dhe-ndalim-te-vozitjes-per-tre-muaj

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka gjobitur një person për tejkalim të shpejtësisë, me 300 euro gjobë dhe ndalim të drejtimit të automjetit për tre muaj.

Rasti ka ndodhur në rrugën Vërmicë-Prizren.

“Njësia për Kontroll të Autostradave në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 100 km/h ka identifikuar shoferin duke drejtuar mjetin me shpejtësi 204 km/h, i njëjti është gjobitur me 300 euro dhe 3 muaj i është ndaluar drejtimi i mjetit me veprim motorik”, thuhet në njoftim.

Related posts

Kim Jong Un mbërrin në Rusi mes paralajmërimeve të SHBA-së për të mos shitur armë

admin

Çfarë ndodhi në spitalin ku u operua Kate Middleton? Nisin hetimet ndaj stafit, dyshohet se një punonjës u kap duke…

admin

OKB-ja zgjat mandatin e EUFOR-it në Bosnje

admin