RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Dubai lëshon Vizën e Artë për qëndrim afatgjatë për imamët, dijetarët fetarë

dubai-leshon-vizen-e-arte-per-qendrim-afatgjate-per-imamet,-dijetaret-fetare

Dubai nxori një vendim të shtunën për t’i dhënë vizën e qëndrimit afatgjatë, vizën e artë, imamëve, predikuesve dhe studiuesve fetarë që plotësojnë disa kushte.

Vendimi për të zgjatur lejen e qëndrimit dhjetëvjeçar për kandidatët e kualifikuar u dha nga Princi i Kurorës së Dubait, Sheikh Hamdan bin Mohammed, njoftoi Zyra e Mediave e Dubait e drejtuar nga qeveria.

Kjo e fundit përfshin predikuesit, muezinët dhe myftinjtë – juristët islamë, imamët e xhamive dhe studiuesit fetarë.

Kandidatët e kualifikuar duhet të kenë kaluar të paktën 20 vjet në rolin e tyre në shtetin e Gjirit.

Programi i Vizës së Artë të Emirateve të Bashkuara Arabe është një vizë qëndrimi afatgjatë shumë e kërkuar që është lëshuar për të tërhequr dhe mbajtur talentët e huaj brenda vendit, duke u dhënë njerëzve mundësinë për të jetuar, punuar ose studiuar në vend.

Related posts

Escobar të martën do të raportojë para Kongresit amerikan për situatën në Kosovë

rezart morina

Urdhërohet tërheqja nga tregu e të gjitha produkteve “Wudy”

admin

Mehaj fton të rinjtë të aplikojnë për pjesëtarë të operacioneve speciale të FSK-së

admin