RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Dy anije të tjera me drithë nisen nga Ukraina

dy-anije-te-tjera-me-drithe-nisen-nga-ukraina

Ministria turke e Mbrojtjes njoftoi se edhe 2 anije të tjera me drithë janë nisur nga Ukraina

Ministria turke e Mbrojtjes njoftoi se edhe 2 anije të tjera me drithë janë nisur nga Ukraina, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë nga ministria thuhet se në kuadër të dërgesave të drithit anija “Sarmovsky” me flamur të Belizes është nisur me 2.050 tonë grurë nga Chornomorsk drejt rajonit Tekirdağ ndërsa anija “Star Laura” me flamur të Ishujve Marshall është nisur mëngjesin e sotëm nga Yuzhne drejt Iranit me 60 mijë tonë misër. /aa

Related posts

Snajperistët qëllojnë mbi të bllokuarit në spitalin Al-Shifa

admin6

OEK: Kosovë – Turqi, gatishmëri dhe entuziazëm për bashkëpunim biznesor

admin

Krasniqi: Mundësia për shpërndarjen e Kuvendit është shteruar, i habitur që partitë tjera opozitare s’patën gatishmëri

RTI