RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

Turqia vë në funksion gazin e saj natyror të Detit të Zi

turqia-ve-ne-funksion-gazin-e-saj-natyror-te-detit-te-zi

Vënia në funksion e gazit natyror të Detit të Zi, një hap drejt pavarësisë energjetike.

Erdoğan: Qytetarët tanë do ta kenë pa pagesë për 1 vit gazin natyror të përdorur për kuzhinat dhe konsumin e ujit të ngrohtë.

Turqia do të plotësojë gati 30 për qind të nevojës vjetore të gazit natyror nga rezerva e Detit të Zi kur të arrijë kapacitetin e plotë, tha presidenti Erdoğan.

Lajmi në plotësim e sipër…

Related posts

Kroaci, tërmet 5.2 ballë në ishullin Kërk

admin

Rritet me 68 për qind numri i emigrantëve nga Franca që duan të kalojnë La Manche-n

admin

Begaj në Asamblenë e OKB-së: Njiheni pavarësinë e Kosovës! – VIDEO

rezart morina