RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

Dy të vdekur dhe 869 të infektuar nga COVID-19 në Kosovë

dy-te-vdekur-dhe-869-te-infektuar-nga-covid-19-ne-kosove

DY persona kanë ndërruar jetë si pasojë e infektimit ne virusin Covid19 në Kosovë, gjatë 24 orëve të fundit, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Sipas njoftimit, gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 2 mijë e 703 persona, derisa 1 mijë e 265 janë shëruar.

Numri i vaksinave të aplikuara është 50 gjatë kësaj periudhe kurse numri total i rasteve aktive në Kosovë ka arritur 6 mijë e 527.

Related posts

Nëntë arsye pse që nga sot duhet të filloni të pini vetëm ujë me limon

admin6

Kumbullat e stinës – Vlerat që përfitoni në organizëm

admin

Farat e karafilit, si t’i përdorni pas çdo vakti kundër aciditetit

admin