RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Dy të vdekur në një aksident trafiku në Podujevë

dy-te-vdekur-ne-nje-aksident-trafiku-ne-podujeve

Dy persona kanë humbur jetën, ndërsa një tjetër ka mbetur i lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur sonte në rrugën që lidhë fshatin Sfeqël me fshatin Shajkovc të Podujevës.

Lajmin për tëvë1.info e ka konfirmuar, zëdhënësi i policisë, Agron Burovci.

“Sot rreth orës 20:30 në rrugën që lidhë fshatin Sfeqël me fshatin Shajkovc të Podujevës, ka ndodhur një aksident trafiku, ku është përfshirë një veturë. Si pasojë e aksidentit tre persona kanë pësuar lëndime të rënda trupore. Dy nga personat e lënduar nuk kanë arrit të përballojnë plagët e shkaktuara nga aksidenti dhe të njëjtit kanë vdekur. Vdekjen e viktimave e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendngjarje”, thuhet në njoftim.

Me hetimin për zbardhjen e shkaqeve të këtij vetaksidenti, po merren hetuesit nga Njësiti i trafikut.

Related posts

SBASHK-u thotë se do të bisedojnë me anëtarësinë për hapat që do të ndërmarrin nëse Qeveria nuk reflekton

admin

Shtensionimi i situatës në veri pritet t’i hapë rrugë rikthimit të dialogut

admin

Ukraina e quan ‘hipokrizi’ armëpushimin e njëanshëm të Rusisë

admin