RTV AHIRETI
Lajme

“Dyshohet se spiunon për Kinën”/ Prokurorët në Berlin: Arrestohet ndihmësi i një eurodeputeti gjerman! Ja për cilin bëhet fjalë

“dyshohet-se-spiunon-per-kinen”/-prokuroret-ne-berlin:-arrestohet-ndihmesi-i-nje-eurodeputeti-gjerman!-ja-per-cilin-behet-fjale

Një burrë, i cili punon për një ligjvënës gjerman në Parlamentin Evropian, është arrestuar si spiun i dyshuar i Kinës, thanë prokurorët gjermanë të martën. I dyshuari, i identifikuar vetëm si Jian G. në përputhje me ligjet gjermane të privatësisë, u arrestua të hënën në Dresden, tha Prokuroria Federale e Gjermanisë në një komunikatë për

Related posts

Koreja e Veriut shkëmben armë me Rusinë? Motra e Kim Jong Un e mohon dhe e cilëson si “teorinë më absurde”

admin

Erdoğan: Ata që mbyllin sytë para mizorive të Izraelit do të pësojnë keqardhje të madhe

admin

13 të vdekur e 27 të zhdukur nga përmbytja e varkës në Tunizi

admin6