RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Edhe katër anije të ngarkuara me drithëra nisen nga Ukraina

edhe-kater-anije-te-ngarkuara-me-drithera-nisen-nga-ukraina

Ministria e Mbrojtjes e Turqisë njoftoi se katër anije tjera të ngarkuara me drithëra kanë nisur nga Ukraina, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në njoftimin e ministrisë thuhet se dorëzimi i drithërave po bëhet sipas planit.

Sot në mëngjes, katër anije të ngarkuara me luledielli, vaj luledielli dhe misër u larguan nga portet në Odessa dhe Chernomorsk. /aa

Related posts

Faturat e rrymës në Britani fluturojnë në qiell, 80% ngritje çmimi

admin

Kryeministri izraelit fajëson qeverinë e mëparshme për “sulmet terroriste”

admin

Edi Rama në NATO: Kosova të ftohet menjëherë në Partneritetin për Paqe

admin