RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Edhe sivjet Testi i Maturës shpërndahet në rrjetet sociale

edhe-sivjet-testi-i-matures-shperndahet-ne-rrjetet-sociale

Edhe sivjet në provimin shtetëror të maturës, testi është duke u shpërndarë në rrjete sociale. Tashmë janë krijuar grupe të ndryshme ku maturantët po i publikojnë testet e fotografuara dhe po marrin përgjigje nga jashtë.

Testi i Maturës sot po mbahet në të gjithë Kosovën.

Ministria e Arsimit ka bërë të ditur se në çdo klasë do të lejohen më së shumti 15 maturantë.

Sipas MASHTI-t, provimi do të organizohet në 178 qendra të testimit.

Rezultatet pritet të shpallen më 3 korrik.

Shpërndarja e Testit të Maturës në rrjetet sociale po ndodh në vazhdimësi viteve të fundit.

Related posts

OBSh-ja paralajmëron për një dimër ‘kërcënues për jetën’ për miliona njerëz në Ukrainë

admin

Sulm me bombë në Irlandën e Veriut

admin

Kurti dhe emisari Peach flasin për takimin e radhës në Bruksel

admin