RTV AHIRETI
Shëndetësi

Efektet e shëndetshme të kungullit

efektet-e-shendetshme-te-kungullit

Kungulli është një produkt që ndihmon që ju të keni një lëkurë të shëndetshme.

Kungulli është tejet i shijshëm e po ashtu edhe përmban në sasi të shumtë përfitime që do të i transmetojë tek ju posa ta konsumonit.

Nëse kungullin e tundni duke e kombinuar me qumësht dhe një përzierje mëlmesash, është një mënyrë e përsosur për të sjellë shkëlqimin e lëkurës tuaj.

Kungulli përmban fuqishëm vitamin B12, magnez dhe gjithashtu ka përmbajtje të hekurit dhe proteina të cilat sjellin rregullimin emocional në raste stresi

Related posts

Fruti që i sjell përfitime zemrës dhe përmirëson gjumin

admin

Nëse vuani nga ankthi, ekspertët e shëndetit këshillojnë të hani vazhdimisht këto 6 ushqime

admin

Gjërat e përditshme që i shkaktojnë alergjitë

rezart morina