RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Emisari gjerman: E dënojmë fuqishëm sulmin terrorist ndaj Policisë së Kosovës

emisari-gjerman:-e-denojme-fuqishem-sulmin-terrorist-ndaj-policise-se-kosoves

Emisarin për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, pas takimit më kryemistrin, Albin Kurti ka thënë se Gjermaia e dënon sulmin kundër Policisë së Koovës , ku mbeti i vrarë rreshteri, Agim Bunjaku.

“Është shumë e rëndësishme për mua që sot me qenë në Prishtinë. Dje kemi parë një situatë të tmerrshme. Dua ta them shumë qartë dhe fuqishëm që ne e dënojmë këtë sulm kriminal dhe terrorist kundër Policisë së Kosovës dhe jemi këtu për të shprehur solidarizimin tonë për familjarët dhe fëmijët e pjesëtarit të policisë dhe gjithë vendit. Jemi këtu në solidarizim dhe qëndrojmë në anën tuaj në këtë situatë”, tha ai.

Related posts

Shqiptarët, bajraktar të emigrimit dhe shtimit të popullatës në Britani

admin

Indonezia ndalon shitjet në platformat e mediave sociale

rezart morina

UNICEF: Helikopterët e ushtrisë së Mianmarit hapin zjarr ndaj një shkolle, vriten 11 fëmijë

admin