RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Erdogan bën vizitën e parë në Azerbajxhan pas rizgjedhjes president- VIDEO

erdogan-ben-viziten-e-pare-ne-azerbajxhan-pas-rizgjedhjes-president-video

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan mbërriti të hënën vonë në Azerbajxhan pas vizitës së tij në Republikën Turke të Qipros Veriore (TRNC) si pjesë e turneut të tij të parë jashtë vendit pas rizgjedhjes së 28 majit.

Presidenti i Azerbajxhanit Ilham Aliyev të martën do ta presë Erdoganin me një ceremoni zyrtare në kryeqytetin Baku.

Erdogan dhe Aliyev pritet të diskutojnë hapat për avancimin e mëtejshëm të marrëdhënieve dhe bashkëpunimit dypalësh midis Turqisë dhe Azerbajxhanit dhe të shkëmbejnë pikëpamje mbi zhvillimet rajonale dhe ndërkombëtare.

Udhëheqësit do të mbajnë gjithashtu një konferencë të përbashkët shtypi.

Related posts

Ushtria izraelite intensifikon sulmet në veri të Gazës disa orë para pauzës humanitare

rezart morina

Trafiku i drogës, goditet rrjeti shqiptar në Gjermani, Italia e Hollandë

admin

Szijjarto nga Sarajeva: BeH-ja mund të llogarisë te Hungaria

rezart morina