RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

Erdogan: Lutemi për një të ardhme të mirë në vend – VIDEO

erdogan:-lutemi-per-nje-te-ardhme-te-mire-ne-vend-–-video

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka dhënë një deklaratë për mediat pas votimit në shkollën e mesme Saffet Cebi në Stamboll.

“Gjëja më e rëndësishme që dua të them pas votimit është se unë po ju ndjek që kur janë hapur kutitë e votimit sot në mëngjes. Procesi që prej orëve të mëngjesit ka vijuar pa incidente dhe pa probleme.

Më e rëndësishmja ishte votimi në zonat e prekura nga tërmeti, ku ka vonesa por nuk ka asnjë problem. I lutem Zotit që çdo gjë jetë e dobishme për demokracinë turke pas numërimit të votave.

Është shumë e rëndësishme që të votoni për demokracinë turke,” theksoi Erdogan. /abcnews

Related posts

Sunak: Asnjë alternativë ndaj inflacionit, përveç rritjes së normave të interesit

rezart morina

Zvicra në maj merr presidencën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së

rezart morina

Krasniqi shpreh ngushëllime për popullin turk në Ambasadën e Turqisë në Kosovë

admin