RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Erdoğan pritet me ceremoni zyrtare nga presidenti i Qipros Veriore – VIDEO

erdogan-pritet-me-ceremoni-zyrtare-nga-presidenti-i-qipros-veriore-–-video

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, është pritur me ceremoni zyrtare nga presidenti i Republikës Turke të Qipros Veriore (TRNC), Ersin Tatar, raporton Anadolu.

Në ceremoninë që u mbajt në Pallatin Presidencial, Erdoğan dhe Tatar morën vendet e tyre, ndërsa më pas u intonua himni kombëtar turk.

Erdoğan përshëndeti ushtarët, ndërsa më pas njoftuan në mënyrë të ndërsjellë me homologun Tatar delegacionet e tyre.

Erdoğan dhe Tatar kaluan në një takim kokë me kokë, ndërsa pas drekës së punës mes delegacioneve do të mbajnë konferencë për media.

Related posts

Turqia dënon fuqishëm përsëritjen e sulmit ndaj Kur’anit dhe flamurit turk në Danimarkë

admin

Situata në veri – ekspertët bëjnë thirrje për anëtarësimin në NATO, Ballkani vatër “zjarri”

admin

Franca kërkon që shtetet e BE-së të vendosin masa ndaj udhëtarëve kinezë

admin