RTV AHIRETI
KosovëLajmeRajon dhe Botë

Erdoğan: Vazhduam përpjekjet për zbutjen e tensioneve midis Kosovës dhe Serbisë

erdogan:-vazhduam-perpjekjet-per-zbutjen-e-tensioneve-midis-kosoves-dhe-serbise

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha se vendi i tij ka vazhduar përpjekjet për zbutjen e tensioneve në marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, raporton Anadolu Agency (AA).

Pas një takimi të kabinetit të mbajtur në Ankara, presidenti Erdoğan gjithashtu tha se Turqia ka vazhduar përpjekjet për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve politike në Bosnje e Hercegovinë.

“Ne vazhduam përpjekjet tona për të zgjidhur bllokimin politik në Bosnje e Hercegovinë dhe për të lehtësuar tensionin në marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, tha Erdoğan.

Related posts

Granata dore ndaj nënkryetarit të Ranillukut dhe dy zyrtarëve të tjerë

admin

Të shtënat me armë në metronë e Teheranit shkaktojnë frikë dhe panik

admin

KMDLNJ: Qytetarët janë plaçkitur nga ZRrE përmes fryrjes së faturave, kërkojmë kompensimin e tyre

rezart morina