RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Escobar sot vjen në Kosovë, takohet me opozitën

escobar-sot-vjen-ne-kosove,-takohet-me-opoziten

Përfaqësuesi Special i ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, do të qëndrojë sot për vizitë në Kosovë.

Escobar vjen në Kosovë pak ditë pas takimit të kryeministri Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandër Vuçiq në Bruksel, të ndërmjetësuar nga BE.

Takim ky i cili rezultoi pa ndonjë marrëveshje për targat dhe letërnjoftime.

Gjatë ditës së sotme Escobar do të takohet me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani.

I dërguari amerikan në mbrëmje pritet të takohet edhe me përfaqësues të opozitës, të cilët i ka ftuar për darkë.

Bëhet e ditur se në mbështetje të dialogut nesër vendin tonë do ta vizitojë edhe special i BE-së, Miroslav Lajçak.

Related posts

Shpallen të pafajshëm Ferid Agani dhe Gani Shabani

admin

Mehaj pas vërshimeve: FSK e gatshme t’i ndihmojë qytetarët në raste emergjente

admin

Kovaçevski në OKB: Maqedonia e Veriut është faktor stabiliteti

rezart morina