RTV AHIRETI
FeaturedLajmeLajmetShqipëri

Escobar të martën në Tiranë

escobar-te-marten-ne-tirane

Gabriel Escobar, i Dërguari i Posacëm i Departamentit të Shtetit për Europën Juglindore do të zhvillojë një vizitë 3-ditore në Tiranë nga data 11 deri më 13 Prill.

Siç raportojnë mediat në Shqipëri, Escobar do të takohet me Presidentin e Republikës, Bajram Begaj dhe Kryeministrin Edi Rama ditën e nesërme.

Ndërsa të mërkurën në mesditë, ai do të zhvillojë dhe një bashkëbisedim me tre përfaqësues të opozitës Enkelejd Alibeajn, Gazment Bardhin dhe Jorida Tabakun.

Related posts

Publikohen çmimet e derivateve, benzina lirohet për 1 cent

admin

3 fëmijë dhe 3 të rritur vriten nga të shtënat me armë në një shkollë fillore në Neshvill – VIDEO

admin

Xhamia Al-Aksa pothuajse e zbrazur pa besimtarë pasi policia izraelite kufizon hyrjen

wpuser