RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Eurodeputeti bullgar: Kosova është shtet, Vuçiqi shovinist si Putini

eurodeputeti-bullgar:-kosova-eshte-shtet,-vuciqi-shovinist-si-putini

Eurodeputeti nga Bullgaria, Angel Dzhambaski, ka thënë se Kosova është shtet i pavarur dhe se Serbia duhet ta kuptojë këtë gjë.

Ai theksoi se veprimet shoviniste të Aleksander Vuçiqit i ngjajnë atyre të presidentit të Rusisë,Vladimir Putinit.

Dzhambaski shtoi se nuk duhet lejuar përshkallëzimi i situatës dhe hapja e një fronti në Ballkanin Perëndimor.

Related posts

Stoltenberg: 93 trupa të KFOR-it u lënduan nga dhuna në veri

rezart morina

Mbi 17 000 viktima nga dhuna me armë në SHBA që nga fillimi i vitit

admin

Kurti: Për t’u mbajtur zgjedhjet e Serbisë në Kosovë, duhet të ketë një marrëveshje ndër-shtetërore

rezart morina