RTV AHIRETI
KosovaKryesoreksLajmeLajmet e funditokbTë GjithaVideo GaleriVjosa Osmani

“Fëmijët janë djegur të gjallë nga serbët”, Osmani në KS të OKB: Kujtimet e luftës janë në mendjet dhe shpirtrat tone

“femijet-jane-djegur-te-gjalle-nga-serbet”,-osmani-ne-ks-te-okb:-kujtimet-e-luftes-jane-ne-mendjet-dhe-shpirtrat-tone

Presidentja Vjosa Osmani fjalimin e saj në seancën e rregullt raportuese për situatën e sigurisë në gjashtëmujorin e fundit në Kosovë e nisi duke përmendur ndërhyrjen e NATO-s 25 vjet më parë në vend. Ajo tha se me këtë u shënua një moment historik në historinë moderne të njerëzimit dhe një kthesë për kosovarët që […]

Related posts

Borrell: BE po konsideron vetëm planin e Zelenskyt për paqen, propozimi i Kinës nuk është serioz

rezart morina

Zjarr në Shtëpinë e të Moshuarve në Prishtinë, disa persona kërkojnë ndihmë mjekësore

admin

Shefja e USAID-it në emër të Bidenit nënvizon urgjencën e implementimit të marrëveshjeve, përfshirë Asociacionin

rezart morina