RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

FIFA publikon shifrat e vizitorëve në Katar

fifa-publikon-shifrat-e-vizitoreve-ne-katar

1.4 milionë vizitorë priti Katari gjatë organizimit të Kupës së Botës në futboll, ngjarje kjo që përfundoi të shtunën, ku Argjentjna rrëmbeu Kupën në këtë kampionat.

FIFA, bëri të ditura shifrat e vizitorëve teksa po të përkthehrt në mesatare, rreth 53,000 spektatorë ishin për ndeshje në stadiume, përcjell albinfo.

Një pjesëmarrje e përgjithshme prej rreth 3.4 milionë tifozësh ndoqën 64 ndeshjet në këtë kampionat, në tetë stadiume, të ndërtuara në mënyrë strategjike më pak se një orë me makinë nga qendra e Dohas, gjë që u lejoi tifozëve të shikonin drejtpërdrejt më shumë se një ndeshje në ditë.

Related posts

Një i vdekur nga COVID-19 në Kosovë, bien rastet e infektimit

admin

Stoltenberg: Është koha që Suedia të anëtarësohet në NATO, ajo ka bërë gjithçka që kërkon Turqia

admin

Reshjet shkaktojnë përmbytje në disa zona në Shqipëri

admin