RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Fillon mbledhja e dy qeverive, Rama pritet me nderime shtetërore nga Kurti

fillon-mbledhja-e-dy-qeverive,-rama-pritet-me-nderime-shteterore-nga-kurti

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama tashmë ka arritur në vendin ku do të mbahet mbledhja e dy qeverive.

Rama është pritur nga kryeministri Albin Kurti, me nderime shtetërore.

Të dy kryeministrat janë përshëndetur me ministrat e dy Qeverive.

Nga Garda Ceremoniale e FSK-së është intonuar himni kombëtar dhe ai i Kosovës.

Related posts

Kurti takon gjeneralin turk që do ta marrë komandën e KFOR-it

rezart morina

Kurti takohet me Borrellin dhe Lajçakun, kërkon heqjen e masave ndaj Kosovës

rezart morina

Baerbock njofton planet për të shpëtuar grurin e Ukrainës

admin