RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Fillon protesta e serbëve në Veri

fillon-protesta-e-serbeve-ne-veri

Ka filluar protesta e serbëve e paralajmëruar për sot në Rudar, për të kundërshtuar deklaratat e fundit të kryeministrit, Albin Kurti, dhe ambasadorit të Gjermanisë në Kosovë, Joern Rohde, të cilat po i konsiderojnë si kërcënim.

Në protest tashmë po shihen edhe përfaqësuesit e Listës Serbe.

Teksa gjatë ditës janë parë edhe autobusë të organizuar të cilët kanë bartë qytetarë serb.

Ndryshe nga Policia e Kosovës u është bërë thirrje qytetarëve që sot të protestojnë në mënyrë të qetë dhe të mos bien pre e provokimeve të mundshme./

Related posts

Forcat izraelite vrasin 3 palestinezë dhe plagosin 29 në Bregun Perëndimor të pushtuar

admin

Kriza prek gjermanët, 10% nuk kanë përdorur fare ngrohje deri në fund të nëntorit

admin

Vazhdon gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Hagë

rezart morina