RTV AHIRETI
fiter bajramiKosovaKosovëLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Fiter Bajrami, liderët politikë në Kosovë urojnë besimtarët: T’u shtrijmë dorën e mirësisë atyre që kanë më shumë nevojë

fiter-bajrami,-lideret-politike-ne-kosove-urojne-besimtaret:-t’u-shtrijme-doren-e-miresise-atyre-qe-kane-me-shume-nevoje

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, u uroi besimtarëve myslimanë festën e Fitër Bajramit, e cila shënon fundin e muajit të shenjtë të Ramazanit. “Le të na frymëzojë kjo ditë feste të gjithëve për ta forcuar mirëkuptimin dhe afërsinë ndaj njëri-tjetrit, si dhe për ta shtrirë dorën e mirësisë e bujarisë për ata që kanë më […]

Related posts

Tkurret Serbia, Lugina me mbi 100 mijë shqiptarë të regjistruar

admin

BBC në gjuhën arabe mbyllet pas 85 viteve të transmetimit

admin

Vdiq në një aksident automobilistik miliarderi Cyrus Mistry

admin