RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

FMN miraton 1.3 miliardë fonde për Ukrainën

fmn-miraton-1.3-miliarde-fonde-per-ukrainen

Fondi Monetar Ndërkombëtar ka miratuar 1.3 miliardë dollarë fonde emergjente për Ukrainën.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë FMN, sipas mediave të huaja.

Ata thanë se autoritetet ukrainase meritojnë një falenderim për ruajtjen e një shkalle të lartë stabiliteti makro-financiar në rrethana veçanërisht të vështira. Lajmi është bërë i ditur edhe nga presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, falë një postimi në Twitter.

Presidenti falënderoi drejtoreshën menaxhuese të FMN-së Kristalina Georgieva dhe Bordin Ekzekutiv për mbështetjen e tyre. /abcnews

Related posts

Berisha: Do vazhdojmë betejën dhe do ecim të sigurt drejt një fitoreje të merituar në zgjedhjet e vitit 2025

rezart morina

Dubai sekuestron amfetaminë në vlerë 1 miliard dollarë

admin

Osmani në Sofje, përpjekjet për të ulur tensionet e fundit

admin