RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Forcat izraelite arrestojnë 50 palestinezë në Bregun Perëndimor

forcat-izraelite-arrestojne-50-palestineze-ne-bregun-perendimor

Forcat izraelite kanë arrestuar 50 palestinezë në Bregun Perëndimor nën pushtim, transmeton Anadolu.

Në një deklaratë me shkrim nga Shoqata e të Burgosurve Palestinezë thuhet se forcat izraelite vazhdojnë operacionet e tyre për arrestimin e palestinezëve në Bregun Perëndimor dhe Kudsin Lindor.

Në këto operacione u arrestuan 50 palestinezë. Të arrestuarit janë nga qytetet Al-Khalil (Hebron), Kuds, Ramallah, Ariha (Jericho), Nablus dhe Jenin, thuhet në deklaratë.

Më tej vihet në dukje se ka arritur në 2.520 numri i palestinezëve që forcat izraelite kanë arrestuar që nga 7 tetori e deri më tani.

Forcat izraelite që nga 7 tetori e deri më tani krahas bombardimeve në mënyrë intensive në Rripin e Gazës, zhvillojnë edhe operacione arrestimesh me pretendime të ndryshme kundër palestinezëve në Bregun Perëndimor dhe Kudsin Lindor.

Related posts

Sveçla: Arrestohen edhe dy të tjerë për dhunimin e 11-vjeçares në Prishtinë

admin

Austriaku Volker Turk shef i ri i OKB-së për të Drejtat e Njeriut

admin

Escobar pritet të nis sot vizitën tre ditore në Tiranë

rezart morina