RTV AHIRETI
LajmeLajmetRajon dhe Botë

Forcat turke neutralizojnë 29 terroristë të PKK/YPG-së në veri të Sirisë

forcat-turke-neutralizojne-29-terroriste-te-pkk/ypg-se-ne-veri-te-sirise

Ministria turke e Mbrojtjes njoftoi se 29 terroristë të PKK/YPG-së janë neutralizuar në rajonet e “Burimit të Paqes”, “Degës së Ullirit” dhe “Mburojës së Eufratit” në veri të Sirisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në deklaratën nga ministria thuhet se “Ushtarët hero vazhdojnë t’u përgjigjen në mënyrë të dyfishtë sulmeve dhe tentativave të sulmit të terroristëve. Në një operacion të suksesshëm u neutralizuan 29 terroristë të PKK/YPG-së që hapën zjarr provokues në rajonet e ‘Burimit të Paqes’, ‘Degës së Ullirit’ dhe ‘Mburojës së Eufratit’ në veri të Sirisë”.

Related posts

Izraeli pranon se ka vrarë 5 fëmijë palestinezë në ofensivën e fundit në Gaza

admin

Më 6 qershor hapet edicioni i 23-të i Panairit të Librit në Prishtinë

rezart morina

Aksident me fatalitet në autostradën “Ibrahim Rugova”, vdes një person e lëndohen katër të tjerë

admin