RTV AHIRETI
LajmeLajmetRajon dhe Botë

Forcat turke neutralizojnë 29 terroristë të PKK/YPG-së në veri të Sirisë

forcat-turke-neutralizojne-29-terroriste-te-pkk/ypg-se-ne-veri-te-sirise

Ministria turke e Mbrojtjes njoftoi se 29 terroristë të PKK/YPG-së janë neutralizuar në rajonet e “Burimit të Paqes”, “Degës së Ullirit” dhe “Mburojës së Eufratit” në veri të Sirisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në deklaratën nga ministria thuhet se “Ushtarët hero vazhdojnë t’u përgjigjen në mënyrë të dyfishtë sulmeve dhe tentativave të sulmit të terroristëve. Në një operacion të suksesshëm u neutralizuan 29 terroristë të PKK/YPG-së që hapën zjarr provokues në rajonet e ‘Burimit të Paqes’, ‘Degës së Ullirit’ dhe ‘Mburojës së Eufratit’ në veri të Sirisë”.

Related posts

Dy persona kanë vdekur për 24 orë nga COVID-19

admin

Gjermani – Çmimet e benzinës rriten sërish pas përfundimit të masave lehtësuese

admin

Von der Leyen bën thirrje për “veprim të menjëhershëm” në lidhje me migracionin

admin