RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

Numër i lartë i rasteve me COVID-19, publikohet raporti i fundit

numer-i-larte-i-rasteve-me-covid-19,-publikohet-raporti-i-fundit

jatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar edhe 149 raste të reja të të infektuarve me virusin COVID-19.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se numri i rasteve aktive ka shkuar në 592.

Po ashtu është theksuar se janë dhënë 903.439 doza të para të vaksinës antiCOVID, kurse 823.740 doza të dyta.

Në kuadër të vaksinimit, së fundi në Kosovë janë dhënë 103.221 doza të treta të vaksinës gjithsej.

Related posts

Erdoğan: Turqia dhe Rusia mund të eksportojë mallra të tjera përmes korridorit të drithit

admin

Shpërthim në një xhami në Pakistan, 70 të plagosur mes tyre dhe viktima

rezart morina

Avioni i gjashtë me ndihma i Arabisë Saudite arrin në zonat e goditura nga tërmeti

admin