RTV AHIRETI
-PolitikëKosovaKryesoreLajmeLajmet e funditShqipëriaTë GjithaVideo Galeri

Forumi për Gratë, Paqen dhe Sigurinë në Kosovë, presidenti Begaj: Paqja e qëndrueshme nuk realizohet pa pjesëmarrje të barabartë gjinore në vendimmarrje

forumi-per-grate,-paqen-dhe-sigurine-ne-kosove,-presidenti-begaj:-paqja-e-qendrueshme-nuk-realizohet-pa-pjesemarrje-te-barabarte-gjinore-ne-vendimmarrje

Për të dytin vit radhazi po mbahet në Kosovë Forumi për Gratë, Paqen dhe Sigurinë. Në fjalën e tij presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj u shpreh se ato që kanë mbajtur peshën më të rëndë në vendosjen e paqes dhe sigurisë në Ballkanin Perëndimor, pasi në konfliktet e shumta kanë qenë shënjestër e dhunës dhe […]

Related posts

Rama në ShBA: Jemi një komb i vogël, por me dy shtete – shqiptarët janë kudo

rezart morina

Policia e Kosovës konfirmon gjetjen e dy vajzave të zhdukura në Pejë, janë larguar me dëshirë

admin

19 të vdekur nga sulmi kamikaz në Kabul – VIDEO

admin