RTV AHIRETI
Lajme

Franca në zgjedhje të parakohshme, The Economist: Programet ekonomike të së djathtës ekstreme dhe të majtës, janë të rrezikshme! Çfarë parashikoje propozimet e palëve

franca-ne-zgjedhje-te-parakohshme,-the-economist:-programet-ekonomike-te-se-djathtes-ekstreme-dhe-te-majtes,-jane-te-rrezikshme!-cfare-parashikoje-propozimet-e-paleve

Për dy javë Franca mund të ketë një qeveri të majtë ose të djathtë. Kjo perspektivë ka çuar në alarm në tregjet financiare dhe në pretendime dhe kundërpretendime për politikat ekonomike të secilit bllok dhe dëmin që mund të rezultojë. Francezët do të votojnë në dy raunde më 30 qershor dhe 7 korrik, pasi Presidenti

Related posts

Pretendohet se inteligjenca greke ka përgjuar shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Greqisë

admin

Kurti akuzon Kushtetuesen për Ligjin për Byronë: Zgjodhi ta vonojë ndjekjen e krimit

RTI

Von Cramon: S’kemi interes të krijojmë një “Republika Srpska” të dytë

admin