RTV AHIRETI
Lajme

Anketa/ Në SHBA, gratë kanë të kursyer vetëm një të tretën e shumës së burrave për pension

anketa/-ne-shba,-grate-kane-te-kursyer-vetem-nje-te-treten-e-shumes-se-burrave-per-pension

Gratë në Shtetet e Bashkuara kanë kursyer vetëm një të tretën e shumës që burrat kanë kursyer për pension, duke krijuar një krizë të mundshme për gratë në moshë, sipas një ankete të realizuar nga kompania financiare ‘Prudential’, të publikuar të hënën. Mesatarisht, burrat kanë kursyer 157,000 dollarë për pension, ndërsa gratë vetëm 50,000 dollarë,

Related posts

Përmbytjet në Brazil, 55 të vdekur dhe dhjetëra ende të zhdukur

admin

Dendias i kërkon BE-së të mbështesë Turqinë dhe Sirinë

rezart morina

Qindra hebrenj fanatikë bastisin Xhaminë Al-Aksa

rezart morina