RTV AHIRETI
Lajme

Francë, vdes foshnja 14-muajshe e harruar në makinë nga babai

france,-vdes-foshnja-14-muajshe-e-harruar-ne-makine-nga-babai

Ka vdekur një foshnjë pasi babai i saj e harroi në automobil në rajonin Pirenej-Atlantik në jugperëndim të Francës, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas RTL, babai, i cili jeton në Bordes, ka harruar vajzën e tij 14-muajshe në automobil në parking, të cilën duhej ta linte në kopsht në mëngjes.

Foshnjën e kishte harruar në automobil dhe kishte shkuar në punë.

Pasi që drejtoria e kopshtit i kishte lajmëruar se foshnja nuk është kopsht, disa orë më vonë ajo u gjet e vdekur.

Në një rast të ngjashëm në rajonin Loire-Atlantique në qershor babai kishte harruar foshnjën në automobil duke nxituar për në punë, edhe ajo u gjet e vdekur.

Related posts

Kishida: Gjermania dhe Japonia forcojnë marrëdhëniet në një nivel të ri

admin

Ministri i Jashtëm i Turqisë u takua me udhëheqësin e turqve të Krimesë, Mustafa Kırımoğlu

admin

Mësimdhënësit nuk paraqiten nëpër shkollë, ani se pushimi u përfundoi më 15 gusht

rezart morina