RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Fundoset varka me emigrantë në kanalin e La Manshit, humb jetën një person

fundoset-varka-me-emigrante-ne-kanalin-e-la-manshit,-humb-jeten-nje-person

Një varkë me emigrant është mbytur në kanalin Anglez si pasojë ka humbur jetën një person dhe janë në gjendje të rëndë pesë të tjerë.

Mediat e huaja shkruajnë se në kuadër të operacionit është bërë i mundur shpëtimi i 50 personave të tjerë që ndodheshin në këtë varkë.

Një numër njerëzish u panë duke u nxjerrë nga një varkë shpëtimi me barela në Dover. Shkalla e lëndimeve të tjera është e paqartë.

RNLI tha se një ekuipazh i varkës së shpëtimit u nis pak para orës 04:00 me orën lokale. Ndërkohë Home Office nuk ka komentuar për këtë ngjarje. Që nga 10 gushti, 15,826 njerëz kanë kaluar Kanalin me një varkë të vogël këtë vit. /abcnews

Related posts

Zelensky: Nuk ka negociata përpara tërheqjes së trupave ruse

admin

Prokurori: Aksioni u realizua kryesisht në prona të cilat janë evidentuar si të Radoiçiqit

rezart morina

Zëdhënësi i Parlamentit Evropian: Gjithçka gati për liberalizimin e vizave të Kosovës

rezart morina