RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Fundoset varka pranë Tunizisë, humbin jetën 10 emigrantë

fundoset-varka-prane-tunizise,-humbin-jeten-10-emigrante

Të paktën 10 emigrantë nga Afrika Sub-Sahariane janë mbytur në fundosjen e një varke në brigjet e Tunizisë.

Mediat e huaja shkruajnë se lajmi është konfirmuar nga roja bregdetare tuniziane.

Ndër të tjera thuhet se mes 10 viktimave janë edhe dy fëmijë. Ndërkaq nga operacioni janë shpëtuar 76 persona nga dy varkat që u mbytën dje në brigjet e Sfax-it, mes të cilëve 72 shtetas të vendeve të Afrikës subsahariane dhe 4 tunizianë. /abcnews

Related posts

Përfundoi me sukses therja e kurbaneve

admin

Gjykata Speciale ia sekuestron telefonin Nait Hasanit

admin

159 vite nga dëbimi masiv i çerkezëve, “një nga ngjarjet më të dhimbshme në histori”

rezart morina