RTV AHIRETI
Lajme

Gara për Shtëpinë e Bardhë/ VOA: Biden dhe Trump synojnë të tërheqin votuesit afro-amerikanë në shtetet kyçe

gara-per-shtepine-e-bardhe/-voa:-biden-dhe-trump-synojne-te-terheqin-votuesit-afro-amerikane-ne-shtetet-kyce

Joe Biden dhe Donald Trump fituan në votimet paraprake që u mbajtën këtë javë në shtetin e Viskonsinit. Ndërsa të dy e kanë të sigurt emërimin, kandidatët e kanë përqëndruar betejën e tyre tek fitorja në zgjedhjet presidenciale atje, një nga prej pak shteteve të lëkundur, që mund të përcaktojë fituesin e zgjedhjeve të 2024.

Related posts

Mbi 1 milion qytetarë të regjistruar deri më tani në Kosovë

RTI

Gaza, rritet në të paktën 29.692 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite

rezart morina

Katari do të dërgojë avionë ndihmash në Turqi

rezart morina