RTV AHIRETI
Lajme

Garda Revolucionare e Iranit konfirmon sulmin me dronë e raketa ndaj Izraelit, Jordania shpall gjendjen e jashtëzakonshme

garda-revolucionare-e-iranit-konfirmon-sulmin-me-drone-e-raketa-ndaj-izraelit,-jordania-shpall-gjendjen-e-jashtezakonshme

Garda Revolucionare e Iranit ka konfirmuar sulmin me dron ndaj Izraekit, ndërsa ka shtuar se ka lëshuar dhe raketa. Në një deklaratë të cituar nga media shtetërore, dega e Forcave të Armatosura iraniane tha se ka shënjestruar vende specifike në Izrael me dhjetëra dronë dhe raketa. Ushtria izraelite konfirmoi se një avion dronësh ishte nisur

Related posts

Erdogan: Lutemi për një të ardhme të mirë në vend – VIDEO

rezart morina

Fëmijët emigrantë nga Ukraina dhe Siria takohen në Antalya

admin

Këtu është një përmbledhje e zhvillimeve të fundit në lidhje me Palestinën

rezart morina